SEO auditas: 6 nemokami įrankiai ir kaip pasidaryti pačiam

SEO auditas padės jums pamatyti svetainės klaidas ir jas ištaisyti, o tai įtakos jūsų interneto svetainės pozicijas Google paieškos rezultatuose. Kuo aukštesnės pozicijos, tuo daugiau lankytojų srauto ir konversijų. Nemokamą SEMrush auditą galite atlikti čia.

Pateikiame instrukciją kaip nemokamai ir be didelių techninių žinių galite atlikti SEO auditą savo interneto svetainei patys. Prireikus pagalbos ar patarimo keipkitės, o čia rasite išsamų Rocket Science Baltics SEO paslaugų aprašymą ir kainas. Pateikiama mūsų kliento gyvūnų prekių el. parduotuvės „Perlų oazė“ pavyzdį.

Apie tai kas yra SEO paruošėme išsamų straipsnį.

SEO auditui labai svari raktinių žodžių analizė. Straipsnis: Raktinių žodžių analizė: kaip ją atlikti? Nemokami įrankiai ir patarimai.

1. Google Analytics

SEO auditas: Google Analytics

SEO auditas neįsivaizduojams be Google įrankių. Susiekite savo interneto svetainę su Google Analytics paskyra. Sukurkite paskyrą ir svetainėje patalpinkite kodą arba WordPress svetainėje paskyros ID įskiepyje. Po kelių valandų jau matysite lankytojų srauto duomenis. Atkreipkite dėmesį į organinį srautą (google/organic) ir kokybę. Taip pat pažiūrėkite iš kur lankytojai ateina pas jus (referrals). Jeigu planuojate reklamuoti svetainę ir sekti įvykius (registracija, atsisiuntimas, įdidėjimas į krepšelį, naujienlaiškio prenumerata), tada kurkite Google TAG manager paskyrą ir ją susiekite su Analytics.

2. Google Search Console

SEO auditas: Google Search Console

Turėdami Analytics paskyrą galėsite nesudėtingai susikurti ir susieti su svetaine Google Search Console paskyrą. Tai pats svarbiausias SEO audito įrankis! Jei svetainė nauja arba papildėte turinį, per Search console galėsite pasikviesti Google voriukus į svečius, kad svetainė kuo greičiau atsirastų Google duomenų bazėje ir būtų pradėta indeksuoti, rodyti paieškos rezultatuose. Čia taip pat galėsite pridėti Sitemap.xml ir stebėti pagal kokias raktinių žodžių užklausas į jūsų svetainę atėjo lankytojai ir kokiose paieškos pozicijose jos buvo rodomos.

3. Ahrefs web master tools

SEO auditas: Ahrefs

Ahrefs SEO auditas, susiejus su Console ir Analytics parodys kiek ir kur yra nuorodų nukreipiančių į jūsų svetainę. Labai naudingas įrankis, kuris leis nagrinėtis išorines nuorodas ir svetaines, jūsų svetainėje organiškai randamus raktinius žodžius bei jų pozicijas, svetainės klaidas.

4. SreamingFrog

SEO auditas: ScreamingFrog

Įsirašykite programą kompiuteryje SreamingFrog. Nemokamos versijos užtenka 500 url skenavimui, to užteks daugumai nedidelių svetainių. Šį programa jums parodys ar yra 404 bei 302 „response code“, ar visi puslapiai turi META aprašymus, kiek ir kokio dydžio paveiksliukų įkelta į svetainę ir kokie jų pavadinimai.

5. GTmetrics

SEO auditas: GTmtrix

GTmetrix nemokamas įrankis parodys jūsų svetainės krovimosi greitį ir problemas.

6. SEOoptimer

SEO auditas: SEOoptimer

Šis įrankis parodys daug naudingos informacijos. SEOoptimer SEO auditas atsakys į klausimus: Ar interneto svetainės pavadinimas (META description tag) pakankamai ilgas; ar viskas tvarkoje su robots.txt ir noindex; ar puslapis turį HTTPS saugų sertifikatą ir daug kitų. Nemokama versija leidžia testuoti kelias interneto svetaines per mėnesį.